Seriózní jednání

Zavoláme Vám zdarma

   Stovky spokojených zákazníků

Spokojení zákazníci

Kalkulačka oddlužení

Články o oddlužení:

Stále jen splácíte dluhy? Nechte si je odpustit!
Osobní bankrot
Společné oddlužení manželů
Spoludlužník či ručitel dlužníka
Oddlužení a exekuce
Insolvenční návrh podaný věřitelem
Oddlužení a nemovitosti
Přihláška pohledávky
Osvobození dlužníka od placení zbytku pohledávek
Oddlužení a výživné
Oddlužení a darovací smlouva
Oddlužení - naše reference

Stále jen splácíte dluhy? Nechte si je odpustit!

Takzvaný osobní bankrot vyhlásí v České republice každý měsíc více než tisíc lidí, přičemž každý z nich tímto krokem ušetří statisíce korun, někdy i miliony.

Co je vlastně osobní bankrot?

Osobní bankrot je mezi lidmi používaný termín pro oddlužení fyzických osob dle insolvenčního zákona. Dlužníci požádají soud o oddlužení a v žádosti uvedou všechny své existující dluhy. V případě, že soud rozhodne kladně a oddlužení schválí, dlužník potom odvádí měsíčně jen jednu splátku, kterou insolvenční správce rozděluje mezi věřitele. Pokud se dlužníku v 5 letech podaří splatit alespoň 30% svých závazků, zbytek je mu soudem odpuštěn.

Jak na to?

Soud o oddlužení rozhoduje na základě návrhu dlužníka a další přílohové dokumentace, je tedy důležité tyto dokumenty řádně připravit. V případě nedbale vytvořeného návrhu je zde riziko, že soud návrh odmítne, nebo dokonce na dlužníka prohlásí konkurz, což by znamenalo povinnost splatit veškeré dluhy a rozprodat majetek. Návrh Vám kvalifikovaně připraví nejlépe přímo insolvenční správce.

Pozor na „oddlužovací společnosti“

V současné době u nás působí desítky takzvaných oddlužovacích společností a samozvaných finančních poradců, kteří nabízejí zajištění oddlužení za nemalou úplatu. Klient se však od nich často dočká návrhu nevalné kvality, nebo skutečný návrh neobdrží vůbec. Skutečný insolvenční správce je zapsán v seznamu Ministerstva spravedlnosti ČR.

Oddlužení dle insolvenčního zákona je pro mnoho lidí východiskem z obtížné životní situace a často doslova zachraňuje životy dlužníků, kteří by jinak byli odkázáni ke splácení svých dluhů až do smrti. Vyplatí se však obezřetně vybrat odborníka, který Vám insolvenční návrh vypracuje a procesem Vás provede.


Ohlasy našich klientů:

Dlužila jsem již všude, kam jsem se podívala, nemohla jsem spát. Díky oddlužení dle insolvenčního zákona konečně mohu začít nový život.
Lenka D, PrahaZačal jsem si půjčovat na splácení půjček, postupně jsem si vzal těžko uvěřitelných 21 půjček. Osobní bankrot byl jedinou cestou jak z toho ven. Jsem rád, že soud oddlužení povolil.
Roman S, Praha-západ