Seriózní jednání

Zavoláme Vám zdarma

   Stovky spokojených zákazníků

Spokojení zákazníci

Kalkulačka oddlužení

Články o oddlužení:

Stále jen splácíte dluhy? Nechte si je odpustit!
Osobní bankrot
Společné oddlužení manželů
Spoludlužník či ručitel dlužníka
Oddlužení a exekuce
Insolvenční návrh podaný věřitelem
Oddlužení a nemovitosti
Přihláška pohledávky
Osvobození dlužníka od placení zbytku pohledávek
Oddlužení a výživné
Oddlužení a darovací smlouva
Oddlužení - naše reference

Oddlužení a výživné

A) Uspokojení pohledávky na výživném při oddlužení splátkovým kalendářem

Jak řešit pohledávku na výživném při oddlužení prováděném formou splátkového kalendáře? Výživné, jako pohledávka ze zákona, musí být placeno i v průběhu oddlužení. Současná soudní praxe se kloní k názoru, že pohledávka na výživném se považuje za přednostní nárok, a proto je často dlužníku stanovena povinnost plnit celé výživné z částky určené pro splátky nezajištěným věřitelům (stejně jako platby insolvenčnímu správci). Tím se samozřejmě snižuje míra uspokojení nezajištěných věřitelů a je nutno na toto pamatovat v průběhu přípravy insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení.

B) Výživné jako příjem

Pokud Váš bývalý partner platí výživné na dítě, jenž máte v péči, pak s touto částkou nemůže bý kalkulováno jako s Vaším příjmem. Zároveň však tato částka není postižitelná a proto o ni ani v průběhu oddlužení nepřijdete.


Ohlasy našich klientů:

Dlužila jsem již všude, kam jsem se podívala, nemohla jsem spát. Díky oddlužení dle insolvenčního zákona konečně mohu začít nový život.
Lenka D, PrahaZačal jsem si půjčovat na splácení půjček, postupně jsem si vzal těžko uvěřitelných 21 půjček. Osobní bankrot byl jedinou cestou jak z toho ven. Jsem rád, že soud oddlužení povolil.
Roman S, Praha-západ